Dardanët mbyllin me fitore

Në testin e dytë në Antalia, Kosova e re e Shaland pas atij dështimi në miqësoren e parë 2-1 me Guinean, të premten arriti të fitojë 1-0 me Gambian.

Në të 80-ën një gol i sulmuesit të Ballkanit, Arbër Hoxha, i ka mjaftuar Kosovës për të siguruar fitore në ndeshjen e dytë miqësore që ka luajtur në Turqi, atë ndaj Gambias.

Sakaq, Dardanët do të kthehen të luajnë në 2 dhe 5 shtator për fushatën kualifikuese të ‘Katar 2022’. Pas dy takimëve në Grupin B, Kosova ka zero pikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!