Mançini prezanton titullarët, Gunesh: Takohemi në finale

Rreth 7000 italianë priten nesër në Olimpico për Turqi-Itali, garën që do të hapë Kampionatin Europian. 3000 mbështetës turq, të ardhur nga pjesë të ndryshme të Europës, ndërsa pjesa tjetër e lejuar rreth 6000 njerëz ,do të jenë të huaj.

Ndërkaq në seancën e fundit sot Roberto Mançini në 15 minuta që lejoji shtypin pa të jepte një fanellë titullari: Donaruma në portë, më pas Florenci, Bonuçi, Kielini, Spinacola në mbrojtje. Në mesfushë do të jenë: Zhorzhinjo, Barela, Lokateli ndërsa në sulm Berardi, Insinje dhe Imobile.

U shprehën:

Mançini për ndeshjen: “Do të jetë një ndeshje e vështirë me më shumë presion sepse do të jetë ndeshja hapëse e turneut”

Gunesh: “Duam të fitojmë ndeshjen me Italinë me dëshirën për ta takuar sërish në finale”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!