Euro 2020/ Grupet

Një ditë nga starti i kampionatit të 16-të europian ‘Euro 2020’, të 24 skuadrat pesëmarrëse në fazën finale të kompeticionit pozicionohen në 6 Grupe me nga 4 përfaqësese. Kalojnë dy të parat dhe 4 më të mirat.

Do luhet në disa shtete (11 qytete). Më poshtë ilustrimi (në kllapa) i vendeve ku do përballen mes tyre skuadrat finaliste.

Takmi Turqi- Itali hap finalet të premten ora 21:00.

Grupi A: Turqi, Itali, Uells, Zvicër (Luhet në Itali, Azerbajxhan).

Grupi B: Danimarkë, Finlandë, Belgjikë, Rusi (Danimarkë, Rusi)

Grupi C: Holandë, Ukrainë, Austri, Maqedoni e Veriut (Rumani, Holandë)

Grupi D: Angli, Kroaci, Skoci, Republika Çeke. (Angli, Skoci)

Grupi E: Spanjë, Suedi, Poloni, Sllovaki. (Rusi, Spanjë)

Grupi F: Hungari, Portugali, Francë, Gjermani. ( Hungari, Gjermani)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!