Në Brazil…

CONMEBOL pasi bëri publike faktin që Argjentina dhe Kolumbia nuk do të organizojnë kompeticionin më të madh në Amerikën e Jugut, bëri me dije këtë pasdite se Copa America do të zhvillohet në Brazil.

Në vendin me hapësirë territoriale më të madhe në kontinentin amerikano latin. Eventi futbollistik do nisë më 12 qeshor, për të zgajtur deri në 11 korrik. Brazili në vitin 2014 organizoi Botërorin i cili u fitua nga Gjermania.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!