Ronaldo dy gola, Juve -4 nga Milan

Juventus- Krotone 3-0

Kristiano Ronaldo në fundin e pjesës së parë realizon dy gola duke treguar se 36 vjeçari i ka merak portat e skuadrave të ‘vogla’. Në pjesën e dytë vjen dhe finalizimi i Mckennie duke vulosur fitoren Juventusit përballë Krotones në sfidën javës së 23-të të Serisë A.

Goli i portugezit erdhi pas harkimit nga emajta dhe goditja me kokë 7 minuta nga fundi i fraksionit të parë i dha qetësinë Pirlos dhe gjithë kampit bardhezi.

Në fundin e pjesës së parë, Ronaldo realizoi edhe golin e dytë, sërish me kokë,pas asistimit të Ramsejit. Fitorja e ngjit Juven në vend të tretë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!