Në perfeksion, Rrahmani në 11 e javës

Futbollisti i Kosovës Amir Rrahmani, i kritikuar javë më parë nga medait rreth Napolit por dhe nga tifozë të caktuar befason duke u përzgjedhur në 11 më të mirë të javës në Seria A.

Mbrojtësi i Napolit në sfidëne fundit ndaj Juventus në kampionat teksa luajti nga minuta e parë, ishte thjesht një makineri e saktë @llogaritëse’ në fushë. Mbrojtësi dardan fillimisht fitoi një penallti dhe më pas ishte abslout me lojën në prapavijë dhe kudo ku lëvizi në fushë.

Disa herë fitues në duelet me Ronaldon dhe Moratën. fantastik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!