Prenga në Hungari

Ish-mbrojtësi i Rigas në Letoni, Herdi Prenga, i bashkohet kampionatit hungarez te futbollit.

Kisvarda e vendit të tretë bëhët skuadra e re e mirditorit 26 vjeçar i cili në të shkuarën pati edhe dy prezenca në Kombëtaren kuqezi.

Ndërkaq, në kampionatin hungarez, Prenga do të ketë si rivalë të tij disa futbollistë shqiptarë siç është Myrto Uzuni me Ferencvarosh, Naser Aliji me Honved dhe Hysen Memolla e Florent Hasani te ekipi i Diosgor.

Mbrojtësi ka zgjedhur të veshë fanellën me numër 39-të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!