Kuqezinjtë e Bushit, nisin në mars

Këtë mëngjes në Nion të Zvicrës me 53 kombëtaret U21 të cilat do të fillojnë procesin e kualifikimit në mars sipas grupëve.

Biletat për në fazën finale janë 14-të. Atyre i shtohen dhe dy vendet organizatore Gjeorgjia dhe Rumania duke e formatuar fazën finale në 16 përfaqësuese.

Shqipëria u shortua në Grupin B së bashku me Anglinë, Republikën Çeke,Slloveninë, Kosovën, Andorrën. Interesant fakti që sërish ekimi kuqezi i drejtuar nga Alban Bushi, rastisi me Anglinë, Kosovën dhe Andorrën.

Ndërkaq me Anglinë favorite absolute, sërish Shqipëria do duhet të luftojë për vendin e dytë që të dërgon në fazën play-off.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!