Kampionat dhe…kampionat

Të enjten, derbi numër 160 i kryeqytetit me Partizanin pritës.

Deri në fund të muajit janar, Superiorja në fushë me intensitet. Çdo mesjavë e fundjavë. Për të rekuperuar ato javë ardhur prej gafës së shtatorit ndërsa u vendos për bojkot.

Ndërkaq, tej vuajtjeve të klubëve, futbollistëve, në ndonjë rast më mirë kështu:

Shumë situata kalojnë pa shumë vemendje isntitucionale teksa dhe presidentët kanë pak kohë për tu ‘menduar’. Java e radhës, mbulon rezultate, zënka, kompromise, largime trajnerësh, masa disiplinore, gjykime ‘alla Andi Koçi’ etj.

Do të luhet sërish të mërkurën me 4 duele. Për t’ja lënë vendin një ditë më vonë derbit 160 të kryeqytetit, Partizani-Tirana. Në 4 dhjetorin e kaluar shifrat u ndalen te 0-0.

Java e 15-të, të mërkurën 20 janar:

Ora 13:45:

Apolonia- Kukësi

Bylis- Vllaznia

Laçi- Skënderbeu

Kastrioti- Teuta

Të enjten ora 18:00:

Partizani- Tirana

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!