Shtyhen zgjedhjet në Barcelonë

Nuk do të jenë në 24 janar sikundër ishin parashkiuar. Zgjedhjet e reja te klubi ‘Blaugrana’ i Barcelonës janë shtyrë dhe kjo ardhur nga një marrëveshje e drejtuesëve vendorë me bordin në detyrë të Barcelonës.

Në mirëkuptim palët kanë vendosur të shtyjnë zgjedhjet për president të Barcelonës po pa përcaktuar një datë të re.

Raportohet se për shkak të situatës pandemike është duke u shqyrtuar edhe mundësia që anëtarët të votojnë me postë,

Joan Laporta, Viktor Font dhe Toni Freixa, kandidatët e përcaktuar nga top lista e votuar në zona elektorale ende nuk janë shprehur lidhur me këtë nismë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!