Lacio fiton derbin, Strakosha e Kumbulla jashtë

Lacio fiton derbin me Romën në ‘Olimpico’ duke regjistruar një fitore të thellë 3-0. Fillimisht Impobile në të 14′ dhe më pas dy herë Luis Alberto në të 23′ dhe 67′, fiksojnë shifrat e pazakontë në një sfidë mes dy ekipëve nga Roma.

Pa Strakoshën, por me afro 15 minuta (me gjithë shtesë) për Vedat Muriqin, formacioni bardhekaltër arrin fitoren e tretë radhazi dhe i bashkohet grupit kryesues në Seria A me 31 pikë. Te Roma nuk u aktivizua Kumbulla i cili qëndroi në stol për 90 minuta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!