Inter dhe Napoli ecin në Kupë, Juventus në shtesë…

Skuadra kryesuse e Serisë B, Empoli, u mund 3-2 në stadiumin “Diego Armando Maradona”.
Tetovari me pasaportë zviceriane Nedim Bajramaj u kthye në protagonist absolut për Empolin, shënoi 2 gola.

Pas Milan- Torino dje teksa kuqezinjtë kaluan pas penalltive, sot dhe nesër zhvillohen takimet e tjera në Kupën e Italisë.

Amir Rrahmani ishte titullar në ndeshjen e Kupës së Italisë për 1/8 mes Napolit dhe Empolit te fituar nga formacioni i gatuzos 3-2.

Tetovari me pasaportë zviceriane Nedim Bajramaj u kthye në protagonist absolut për Empolin ndërsa shënoi të dy golat për skuadrën udhëtuese..

Pjesë e Empolit (në stol) edhe 18 vjeçari nga Elbasani, Kristjan Asllani.

Ndeshje sot, 1/8 e Kupës së Italisë:

Fiorentina- Inter 1-1 (1-2 pas kohës shtesë)

Napoli– Empoli 3-2

Juventus-Xhenova 2-2 (3-2 në shtesë).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!