Çalhanoglu gati rinovimi me ‘Djallin’

Ditë vendimtare për turkun e Milanit, Hakan Çalhanoglu. Sipas “Gazzetta dello Sport” kjo e mërkurë mund të jetë prcaktuese nëse mesfushori sulmues do të rinovojë për Djallin apo jo. Sipas raportimëvetë fundit agjenti i lojtarit do të takohet me menaxherët e klubit kuqezi për të vazhduar negociatat.

Klubi ofron 4 milionë euro në sezon si pagë dhe disa bonuse në varësi të sukseseve.Kërkesat e mesfushorit-sulmues janë diku te 5 milionë euro në sezon dhe operacioniduke parë afrimitetin e shifrave duket gati të konkludohet.

Ndërkaq 26 vjeçari i përfaqësueses turke, e ka edicionin e 4 me skuadrën e Piolit. Në orët në vijim pritet akordi i ri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!