Juve bën detyrën, afrohet me kreun

Në mbrëmje fton Juventus dhe hedh kandidaturen për tu bashkangjitur zyrtarisht zonës së kreut. Ndaj Sasuolos nuk ka qënë e lehtë, paçka se shifrat në fund ishin 3-1.

Shënon edhe Kristiano Ronaldo me temën e kërcimit ‘lart’ teksa kronomentri tregonte 92 minuta. Për bardhezinjtë vendi i 4 me 33 pikë dhe një ndeshje më pak. Kyeson Milan me 40 pikë pas 17 javëve.

Rezultate,10 janar 2021 Seria A:

Roma- Inter 2-2

Parma- Lacio 0-2

Udineze- Napoli 1-2

Verona- Krotone 2-1

Fiorentina- Kaljari 1-0

Juventus- Sasuolo 3-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!