Libertadores në ‘Maracana’

Nga debutimi i Poçetinos në pankinën e PSG-së ndaj Sent Etien në transfertë te lajmi për vendin pritës i finales së Kupës Libertadores.

Argjentinasi dikur futbollist me parizienët, tani ka shansin të debutojë si kryetrajner. E gjitha pas angazhimit të ish teknikut të Totenhem.

Ndërkaq CONMEBOL vendosi që finalja e Kupës Libertadores të luhet në 30 janar në mitikun e Rio De Zhanieros, ‘Maracana’.

Në garë për të mbërritur finalen janë skuadrat e Boka Xhunior dhe River Plate nga Argjentina dhe Palmeiras dhe Santos nga Brazili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!