Derbi në Andaluzi, Real Betis- Sevilja…

La Liga Santander, luan sot disa nga takimet e javës së 17-të të saj. Edhe pse disa nga ekipet si Atletiko Madrid (vendi i parë aktual), Elce kanë luajtur deri tani 14 ndeshje.

Dhe menjëherë dueli i madh i Andaluzisë. Derbi i Seviljes me Real Betis dhe Sevilja, vjen si gjithnjë i ‘zjarrtë’ dhe do të nisë nga ora 16:15.

Real Madrid do të presë në ‘Alfredo Di Stefano’ Seltën në 21:00.

Ndeshjet sot në La Liga:

Vijarreal-Levante 14:00

Betis- Sevilja 16:15

Getafe- Vajadolid 18:30

Real Madrid-Selta Vigo 21:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!