FIFA shtyn botërorin e moshave…

COVID-19 bëhët shkas që aktivitete të tjera futbollistike, në rang bote për vitin 2021,të anulohen.

FIFA ka njoftuar se Botërorët e kombëtareve të moshave U17 dhe U20, në program për t’u zhvilluar gjatë vitit 2021, janë shtyrë.

Në komunikatën zyrtare të FIFA-s thuhet: “FIFA ka marrë vendimin që edicioni i vitit 2021 i Botërorit të U20 dhe U17 parashikuar në Indonezi dhe Peru nuk do të zhvillohen për arsye të Coronavirusit”, përfundon komunikata e FIFA-s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!