‘Lojtari i Vitit’ dy gola për Bajernin, Everton i dyti në Premier…

Përgjigjen në fushë, Leva dhe Ronaldo nga dy gola, Mesi shënon 1.

Barcelona ndalet sërish në kampionat duke treguar se kriza institucionale me atë në fushë janë në unison të plotë. Katalanasit barazuan 2-2 në Camp Nou’ me Valencian. Rrëzohet edhe Sociedadi teksa mundet nga ekipi tjetër i Valencias, Levante 2-1.

Rezultate befasuese nën shënjën ‘2’ vijnë këtë javë nga Bundesliga. Aty ku futet edhe Bajerni teksa në të 93-ën shënon golin e fitores ndaj Leverkusen. Lojtari i Vitit i FIFA-s, Levandovski autor i të dy golave bavarezë.

Në Pemier, Liverpul shënon 7 herë në portën e Kristal Palasë. Everton fiton një duel të ndezur me Arsenalin duke avancuar në tabelë e lënë me ‘gisht në gojë’ Artetën me topçinjtë e tij.

Rezultate, sot në kampionate elitare në Europë:

Premier League

Kristal Palasë- Liverpul 0-7

Sauthempton- Siti 0-1

Everton-Arsenal 2-1

Njukasëll-Fulham 1-1

Bundesligë:

Lajpcig- Këln 0-0

Gladbah- Hofenheim 1-2

Shalke- Bielefeld 0-1

Mainz-Verder 0-1

Augsburg-Eintraht 0-2

Leverkusen-Bajern Mynih 1-2

La Liga:

At. Madrid- Elce 3-1

Barcelona- Valencia 2-2

Levante-Sociedad 2-1

Osasuna- Vijarreal 1-3

Sevilja- Vajadolid 1-1

Seria A:

Fiorentina- Hellas Verona 1-1

Sampdoria-Krotone 3-1

Parma- Juve 0-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!