Përfundon kalvari, Kumbulla negativ

Ja hedh Marash Kumbulla. Në betejen me COVID-19 teksa infeksioni famëkeq e mbajti larg Romës dhe Kombëtares kuqezi për disa javë tani del nga karantinimi.

Gjatë këtyre ditëve mbrojtësi 20 vjeçar, nuk kishte shfaqur probleme, por duhej të priste deri sa testet mjekësore ta nxirrnin negativ. Klubi i Romës sot, ka kryer testet molekulare dhe në përgjigje vjen lajmi i mirë Kombulla negativ.

Pas këtij ‘raundi’, Kumbulla pritet që nesër të shkojë në klinikën e klubit ku duhet të kalojë disa teste mjekësore para se t’i jepet leja për t’u kthyer në stërvitje me pjesën tjetër të ekipit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!