Dapena çudit botën, i kthen kurrizin ‘Maradonës’

Ditë më parë, në Ditën e Eliminimit të Dhunës Gjinore, nuk u bënë këto gjeste dhe nëse një minutë heshtje nuk u mbajt për viktimat, atëherë unë nuk do ta mbaj një të tillë për një abuzues”, deklaron Dapena.

Në fakt kjo deklaratë shoqëruar me pamje e sportistes Paula Dapena, po bën xhiron e botës. Teksa e gjitha bota e futbollit e nderoi të ndjerin Diego Armando Maradona, një futbolliste vendosi të protestojë gjatë një minutë heshtjeje të ditës së djeshme.

Ngjau në Spanjë teksa Paula Dapena, e cila luan për klubin Viajes Interrias FF, u ul në fushë dhe në kahun e kundërt të futbollisteve të tjera për shkak të bindjeve të saja që me gjasë kanë lidhje më të largët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!