Shkëndija-Shkupi pa fitues, Struga…

Pas suksesit të Maqedonisë së Veriut në kualifikimin historik në ‘Euro 2020’, sot kampionati fqinj luajti javën e 12-të të saj.

Dhe menjëherë dueli shqiptar i kreut Shkëndija- Shkupi. Kjo sfidë megjithë orvajtjet e dy skuadrave, u mbyll në barazim 1-1. Kuqezinjtë tetovarë të drejtuar nga trajneri tiranas Ernest Gjoka në minutat shtesë të pjesës së parë gjetën rrugën e rrjetës me anë të Elezit.

Fillimi i së dytës ofroi golin e miqëve teksa në të 52-ën barazuan me Ademin.

Ndërkohë takimi tjetër shqiptar mes Struga Trim&Lum dhe Renovës përfundoi 1-0 për struganët të cilet momentalisht janë surprizisht në vendin e 4-ët me 19 pikë.

Kryeson Shkëndija me 26 pikë, ndjekur nga Makedonja GP 25 dhe Shkupi 24 pikë.

Maqedoni e Veriut java e 12-të:

Akademija Pandev-Pelister 3-2

Struga- Renova 1-0

Rabotniçki -Makedonja GP 1-3

Shkëndija- Shkupi 1-1

Sileks-Belasica 0-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!