Liga e Kombëve, 36 përfaqësuese në fushë

Përpos Shqipëri- Kazakistan dhe Slloveni-Kosovë, mjaft ndeshje sot në gjithë kontinentin për të parafundit e Nations League të edicionit 2020.

Në Ligën A, aty ku dhe motivi është më i madh teksa katër finalistet e kësaj Lige do diskutojnë trofeun, përballja Belgjikë-Angli ngjan me një finale të parakohëshme. Hazard për belgët ende jashtë për shkak të pozivitetit me COVID-19.

Edhe Itali- Poloni shihet finale pasi ‘axurët’, kërkojnë të parakalojnë polakët që pozicionohen të parët në A1.

Liga e Kombëve nis me dy takime në 15:00 (Maqedoni-Estoni dhe Sllovaki-Skoci) dhe vijon deri në orën 20:45.

Liga A:

Holandë-Bosnje & Hercegovinë

Itali-Poloni

Belgjikë- Angli

Danimarkë-Islandë

Liga B:

Sllovaki-Skoci

Turqi-Rusi

Bullgari- Finlandë

Uells-Irlandë

Rumani- Norvegji

Austri- Irlandë e Veriut

Rep. Çeke- Izrael

Hungari- Serbi

Liga C:

Maqedoni e Veriut-Estoni

Gjeorgji-Armeni

Bjellorusi-Lituani

Shqipëri- Kazakistan (18:00)

Moldavi- Greqi

Slloveni-Kosovë (20:45)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!