Franca në finale, Ramos dy penallti të humbura

Ndeshja kryesore e ditës në Ligën A ajo mes Portugalisë dhe Francës përfundoi 0-1 për kampionët e botës me Deshamps në krye. ‘Gjelat’ me anë të Kante (53′) gjetën golin e vetëm të takimit e bashkë me të dhe biletën e njërës prej katër skuadrave finaliste të këtij edicioni.

Në fakt, me këtë fitore një javë para takimëve të fundit, Franca ka shkorurëzuar praktikisht Portugalinë si kampionen e parë të Nations League.

Ndërkaq te Grupi A4, Gjermania fitoi 3-1 ndaj Ukrainës duke blinduar vendin e parë me 9 pikë. Ndalet Spanja që ndjek me 8 pikë pas barazimit dhe rekordit negativ të kapitenit Serxhio Ramos teksa ndaj helvetëve humbi 2 penallti.

Ligën C, Azerbajxhani i De Biazit ndali 0-0 Malin e Zi në një sfidë karakteri e cila u luajt në Kroaci.

Shifrat sot në Ligën e Kombëve:

Liga A:

Portugali-Francë 0-1

Suedi- Kroaci 2-1

Gjermani-Ukrainë 3-1

Zvicër- Spanjë 1-1

Liga C:

Azerbajxhan-Mali i Zi 0-0 ( luajtur në Zapresiç, Kroaci)

Qipro- Luksemburg 2-1

Liga D:

Maltë- Andorrë 3-1

San Marino- Gjibraltar 0-0

Letoni- Ishujt Faroe 1-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!