Gjilani tri pikë në Prishtinë, Ballkani katastrofë…

Ballkani për rekord. Skuadra e Ismet Munishit, udhëhoqi me tri gola sot ndaj Trepçia’89 në Mitrovicë deri në mesin e fraksionit të dytë.

Nazmi Gripshi, Krasniqi dhe i përhershmi Mirlind Daku e dërguan 0-3 takimin por në pjesën e dytë në minutat 65′, 75′, 80′ dhe 93′ vendasit jo vetëm barazuan por dhe fituan tri pikë. Një ‘çmeduri’…

Ndërkaq në kryesfidën e Prishtinës, mes Prishtinës dhe Gjilanit, fiton ekipi udhëtues pa Gentian Mezanin sot në timon. Shifrat përfundimtarë në ndeshjen e ‘Fadil Vokrrit’ janë 0-2 teksa në gol shkuan Hajdari me penallti dhe Progni. Edhe Prishtina pati një penallti në favor por u prit nga Koliçi.