Prepotencë e Shkëndijës, sot tri shqiptare në fushë….

Ka nisur me një fitore ‘ekstravagante’ të Shkëndijës së Tetovës ndaj Vardarit të Shkupit (1-5) java e 9-të në Maqedoni të Veriut.

Sot në 14:30 takimet e tjera me tri skuadrat e tjera shqiptare të impenjuara. Kështu, Shkupi i renditur i dyti pas Shkëndijës së Gjokës, do të jetë në udhëtim teksa luan me Akademija Pandev.

Ndërkohë dy ekipet e tjera shqipfolëse Struga dhe Renova presin respektivisht Belasica dhe Pelister Bitola.

Java e 9-të rezultate finale:

Struga – Belastica 3-0

Renova- Pelister 0-0

Akademija Pandev- Shkupi 0-1

Borec- Makedonija GP 2-1

Sileks- Rabotniçki 4-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!