Bartomeu kërkon 30% ulje, futbollistët thonë Jo

Nuk ka qetësi te Barcelona. Edhe pse u duk se pas qëndrimit të mesit situata u qetësua, klima është akoma e tensionuar. Sipas RAC1, lojtarët dhe stafi refuzuan uljen e pagave që menaxhmenti i Blaugrana i kryesuar nga Josep Maria Bartomeu u përpoq të vendoste.

Në fillim të këtij muaji, klubi katalanas u kishte dërguar një letër punonjësve të saj duke komunikuar synimin e saj për të ulur pagat me 30%.

Lojtarët nuk janë të lumtur dhe kanë shprehur mospajtimin e tyre përmes një faksi që do të dërgohet te zyrat e klubit në orët e ardhshme.

Sakaq, Barcelona do të luajë sot në Madrid ndaj Getafes duke nisur nga ora 21:00. Në program në La Liga sot edhe duelet Granada- Sevilja 13:00, Selta- Atletiko Madrid 16:00 dhe Real Madrid -Kadiz 18:30.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!