Sot Maqedoni e Veriut- Gjerorgji ‘testi’ para nëntorit, 20 çifte në fushë…

Liga e Kombëve sot: Vetëm dy takime në orën 18:00 Lituani- Shqipëri dhe Finlandë-Irlandë. Të tjerat të gjitha në 20:45.

Do të luhen 20 ndeshje sot në të gjithë kontinentin për turin e 4 të Nations League sipas Ligë-grupëve.

Përpos vemendjes që merr ndeshja Lituani- Shqipëri, e cila luhet në 18:00 në Vilnus, edhe Kosova në Athinë pritet të jetë e ndjekur nga shqiptarët.

Por tej sfidave të mëdha në Ligën A, një çift interesant pritet të jetë ai i Maqedonisë së Veriut me Gjeorgjinë në Shkup.

Pas pak javësh, (12 nëntor) të dyja këto përfaqësuese kanë një llogari të hapur për finalen e një bilete për Euro 2020 në Tbilis. Barometër i denjë për të parë fuqinë e grupëve respektive…

Ndeshjet sot:

Liga A:

Itali-Holandë

Poloni-Bosnje &Herzegovine

Angli-Danimarkë

Islandë- Belgjikë

Kroaci- Farncë

Portugali- Suedi

Liga B

Finlandë -Irlandë

Norvegji- Irlandë e Veriut

Rumani- Austri

Skoci- Republika Çeke

Sllovaki- Izrael

Rusi- Hungari

Turqi-Serbi

Bullgari- Uells

Liga C:

Lituani- Shqipëri

Estoni- Armeni

Maqedonia e Veriut- Gjeorgji

Greqi- Kosovë

Moldavi- Slloveni

Bjellorusi- Kazakistan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!