Thyhet Spanja, Zvicëra ndal Gjermaninë në Këln

Liga A Grupi 4 pa në fushë dy përballje surprizash. Gjermania në Këln e pa vetën poshtë një goli në pjesën e parë dhe në fund ndeshja u mbyll 3-3 duke befasuar jo pak ambientin rreth kombëtares së Joakim Lëv.

Po në këtë grup, Ukraina befason Spanjën duke e mundur 1-0. Befasi edhe në Ligën C, aty ku Mali i Zi mundet në shtëpi nga Luksemburgu 1-2. Funfi i këtij takimi i ashpër, tri kartonë të kuq në kohën shtesë…

Rezultatet sot në Nations League:

Liga A Gr:4

Gjermani- Zvicër 3-3

Ukrainë-Spanjë 1-0

Liga C, Gr:1

Azerbajxhan-Qipro 0-0 (‘Elbasan Arena’ Elbasan)

Mali i Zi-Luksemburg 1-2

Liga D Gr:1

Letoni-Maltë 0-1

Ishujt Faroe-Andorra 2-0

Lihtenshtejn-San Marino 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!