Liga e Kombëve, Gjermania dhe Spanja në fushë…

Nis xhiro e katërt e takimëve të Nations League në kontinentin e vjetër.

Kështu Liga A Grupi 4 vjen në mbrëmje me dy takime mjaft interesante. Gjermania do të presë në shtëpi Zvicrën ndërsa Ukraina pret Spanjën e vendit të parë me 7 pikë. Të dyja përballjet nisin në 20:45.,

Në Ligën C, Azerbajxhani i teknikut Xhani De Biazi do të presë në “Elbasan Arena” të Elbasanit, Qipron ndërsa Mali i Zi, ndeshet me Luksemburgun.

Liga e Kombëve ecën me takimet e Ligës D,Grupi 1 e cila parashikon sot tri ndeshje. Letoni- Maltë (18:00) dhe Ishukt Faroe- Andorrë e Lihtenshtein-San Marino në 20:45.

Ndeshjet sot Nations League:

Liga A, Grupi 4:

Gjermani- Zvicër

Ukrainë-Spanjë

Liga C: Grupi 1 

Azerbajxhan- Qipro (Elbasan Arena ora 18:00)

Mali i Zi-Luksemburg

Liga D, Grupi 1

Letoni-Maltë (18:00)

Ishujt Faroe- Andorrë

Lietenshtein-San Marino

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!