Levandovski: Jam unë legjenda

Pak ditë më parë u shpall sulmuesi dhe lojtari më i mirë nga UEFA, sot shënon katër gola ndaj Herthës.

Bundesligë: Volfsburg- Augsburg 0-0; Bajern Mynih-Hertha 4-3

Pas barazimit pa gola në ndeshjen e mesdites mes Volfsburg dhe Augsburg radha i erdhi ndeshjes Bajern- Hertha Berlin. Klubet respektive duket se ruajnë gjithnjë angazhime maksimale teksa ndeshën mes tyre pasi edhe sot u shënuan 7 gola.

Protagonist absolut sulmuesi më i mirë në Europë, Robert Leavndovski i cili shënoi 4 golat e bavarezëve ne fitoren 4-3. Për tu theksuar se pas avanatazhit në minutën e 40-të nga Bajerni, të 6 golat e tjerë u shënuan në pjesën e dytë.