Hidhet shorti i grupeve të Europa League

Romelu Lukaku i Interit, u shpall futbolliti më i mirë i Europa League 2019/20.Finalja në 26 maj 2021 ñë Poloni.

Me praninë e ish- legjendes së Napolit dhe Juves Çiro Ferrara u hodh sot në Nion të Zvicrës shorti i Ligës së Europës faza e grupeve.

Në garë skuadra të tilla si Milan, Totenhem Arsenal, Roma etj. Në mungesë të skuadrave shqiptare (e fundit u eleminua mbrëmë Tirana), Roma e Marash Kumbullës, Napoli i Elseid Hysaj, PAOK i Enea Mihajt janë disa nga skuadrat për të cilat shqiptarët pritet të bëjnë tifo këtë edicion.

Finalja e kompeticionit të dytë europian, do të luhet në Gdansk të Polonisë.

Më poshtë vendosja e 48 ekiëve në grupe:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!