Barcelona tri pikë në Vigo, Fati sërish…protagonist

Barcelona fiton sërish me gol të ‘Fati’-t të një autogoli të Olaza dhe një tjetër goli në shtesë të Robertos në duelin me Seltën për javën e katërt të La Liga.

Në fakt skuadra ‘blaugrana’ e Koeman, luajti që nga minuta e 42 me një lojtar më pak pas daljes me të kuqe të Klement Lengle por sërish ia doli të bëjë tri pikë. (Katalanasit për shkak të kalendarit deri tani kanë luajtur vetëm dy takime).

Ndërkaq ndeshjet e tjera:

Bilbao-Kadiz 0-1, Sevilja- Levante 1-0. Dje, Reali kaloi 1-0 Vajadolid, Eibar- Elce 0-1, Hueska- At. Madrid 0-0 dhe Vijarreal- Alaves 3-1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!