Inter mësohet me 7+, Atalanta i nxjerr “sytë” Lacios

Seria A java e dytë: Benevento- Inter 2-5, Udinneze- Specia 0-2, Lacio- Atalanta 1-4

Seria A sot me tri takime. Interi fiton 2-5 në fushën e Beneventos duke nxjerr një tjetër takim radhazi 7 plus. Shënoi i zakonshmi Lukaku dy gola, por dhe Martinez e Galjardini. Risia? U aktivizua Vidal ndërsa në gol shkoi edhe debutuesi Hakimi.

Specia shfrytëzon momentin e krizës së Udinezes dhe fiton në ‘Dacia Arena’ 0-2. tri pikët e para në Seria A për debutuesit.

Ndërkohë supersfida Lacio- Atalanta mori një drejtim aspak të mirë për lacialët. Në të dytën shifrat shkuan në 1-4. Në 45 minuta Strakosha pëson tri gola. Gjimshiti për skuadrën fituese luajti 45 minuta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!