Bylis leksion Teutës, Partizani ndalet nga Korabi

Në ‘Nexhip Trungu’: Partizani- Korabi 1-1.

Partizani ndjen se ka mungesë përqëndrimi pasi edhe sot në testin me Korabin e një ishi si Klevis Dalipi në timon, nuk ja del të fitojë. Shifrat në miqësoren e Cerrikut janë fiksuar në 1-1.

Korabi shënon filimisht me sulmuesin kryesor të tij Skuka. Pas pushimit, Solomon vendosi shpejt barazpeshën duke gjetur barazimin. në shifra, Teqja, Balla, Kote, Çinari, Ferati e Kodra ishin futbollistët që Ilir daja hodhi në fushë fraksionin e dytë.

Në ‘Niko Dovana’: Teuta- Bylis 1-2.

Në Durrës, Teuta bie nga golat e Bylis. Edhe pse miqësore, këtë radhë skuadra e martinit, e ka marrë shumë lehtë dhe miqtë e Dovedan kanë goditur me dy gola.

Fillimisht skuadra mallakastriote kaloi përpara me penalltinë e shënuar nga Ujka 10 minuta nga fundi i lojes së parë ndërsa në të dytën, Asion daja ka barazuar shifrat. Vetëm pak minuta më vonë fantazisti i Bylis, Valentino Murataj ka shënuar të dytin.