Kukësi, Laçi dhe Teuta mësojnë arbitrat…

UEFA përcakton gjyqtarët për skuadrat e Superiores në turin e dytë europian.

UEFA ka përcaktuar gjyqtarët e tri skuadrave të Kategorisë Superiore të cilat do të ndeshen në turin e dytë kualifikues të Europa League. Janë Kukësi, Laçi dhe Teuta teksa në 17 shtator do luajë në impiantet sportive të Shqipërisë.

Kukësi-Volfsburg (20:00) ‘Air Albania Stadium’

Kukësi- Volfsburg do të gjykohet nga arbitra kroatë të kryesuar nga Duje Strukan, i cili prej gjashtë vitesh mban stemën e FIFA-s. Goran Perica dhe Hërvoje Radiç janë ndihmësit, ndërsa i katërt, do të jetë Marin Vidulin, po nga Kroacia.

Laçi- Hapoel Ber Sheva (19:00) ‘Elbasan Arena’

Ndërkohë Laçi do të presë Hapoel Ber Sheva-n në ‘Elbasan Arena’ në orën 19:00. Ky takim sipas UEFA-s i është ngarkuar një katërshe holandeze. Kryesor do të jetë, Jokem Kamfuis. Dy asistentët e tij do të jenë Johan Balder dhe Bas Van Dongen. Alard Lindhout është i katërti po nga vendi i harkëtarëve.

Teuta- Granada (16:00) ‘Niko Dovana’:

Sakaq, durrsakët do të përballen për turin e dytë kualifikues me Granadën e LaLiga-s në një orar të papërshatshëm (16:00).

Ky takim parashikuar në ‘Niko Dovana’do të gjykohet nga arbitra francezë, me kryesor 27 vjeçarin Delajod Uilli. Debutuesi do ketë asistentë Siril Munjier dhe Filip Zhan. Ndërkohë, arbitër i katërt do të jetë Erik Vatelier.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!