Projektohet e 31-ta, Skënderbeu-Tirana në mbrëmje

Pas arkivimit të javës së 30-të të Kategorisë Superiore, në radhë ajo pasuese e cila sipas Sektorit të Garave në FSHF, do të luhet në dy ditë (shtunë,diel). Madje ndryshe nga javët e fundit, dueli Skënderbeu- Tirana, do të spostohet për në orën 20:00.

Gjashtë javë nga epilogu, edicioni i 81-të Kombëtar i Futbollit, ka hyrë në fazën e nxehtë të objektivëve. Për shkak të pandemisë koronavirues, po luhet pa praninë e tifozëve dhe me protokoll higjeno-sanitar ekstra.

Kryeson Tirana e cila pas 11 viteve, duket me një dorë te trofeu i kampionit teksa ka 9 pikë distancë me ndjeksin më të afërt. Halili, presidenti bardheblu, ka lëshuar thirrjen për rikthimin e tifozëve në impiante.

Kalendari i javës:

Kategoria Superiore, java 31

E shtunë, 27 qershor

17:00

Partizani – Laçi

Flamurtari – Luftëtari

E diel, 28 qershor

17:00

Kukësi – Bylis

Vllaznia – Teuta

20:00

Skënderbeu – Tirana

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!