Ultimatum në Premier, kërkohet zgjidhje të shpejtë

Në Angli, Premier League po përballet me një ultimatum nga një grup i klubeve të caktuar të cilët kërkojnë të merret vendimi për përfundimin e mundshëm të sezonit herët.

Ata kanë frikë nga kaosi ligjor mbi kontratat e lojtarëve që përfundojnë më 30 qershor i cili do ti fusë në një rrumpallë totale dhe pa shumë zgjidhje.

Pas disa takimeve me video-konferencë, i radhës është caktuar për të premten, 17 prill. Në përgjithësi klubet duan që problemet rreth afateve të këtij sezoni, të jenë në krye të axhendës ditore.

Në fakt që në start të pandemisë, ekspretë të ligjshërisë në Premier Ligë, paten hedhur dyshime të forta për formulen që mund të zgjidhte ecurinë apo ndalesën përfundimtare të kampionatit. Pasneser, pritet një ditë e nxehtë në ishull…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!