Propozimi i veçantë vjen nga Alkmar…

Bashkimi bën fuqinë, fuqia mbyt pandeminë‘. Duket se kjo është motoja e nismës së shumë klubëve futbollistike në botë për të gjetur fonde për sportin dhe të varfërit. E veçantë nisma e skuadrës holandeze të Alkmarit

Drejtuesit e AZ Alkmar në Eredivise, kanë sugjeruar që ekipet pjesëmarrëse në garat ndërkombëtare europiane të heqin dorë nga një pjesë e të ardhurave të tyre për të ndihmuar njerëzit me më pak të ardhura.

Skuadrat në Champions League të japin 25% të fondit të fituar. Europa League 15%”.

AZ Alkmar paraqet propozimin në një takim në internet të thirrur nga Federata Holandeze e Futbollit. Natyrisht për skuadrat holandeze me mundësi për të garuar në Europë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!