COVID-19 shtyn edhe ‘CONMEBOL…’

Jo vetëm Kampionati Evropian: ‘Copa America’, gjithashtu spostohet në vitin 2021. Njoftimi zyrtar sot erdhi nga ‘Conmebol’.

Kupa e parashikuar të luhej në Argjentinë dhe Kolumbi nga 12 qershori deri më 12 korrik të këtij viti, do të zhvillohet nga 11 qershori deri më 11 korrik 2021 po në këto shtete.

‘Për shkak të pandemisë mbarëbotërore të Coronavirus me objektiv për të mbrojtur shëndetin e futbollit të Amerikës së Jugut, CONMEBOL u shtyu festimin e edicionit të 47-të të Copa America nga 11 qershori deri më 11 korrik 2021″-thotë CONMEBOL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!