Klop: ‘Atletiko do shohë forcën tonë’

Jurgen Klop nuk ia përton për batuta. Edhe pse ka përpara një sifidë Championsi aq delikate me Atletikon e Madridit (21:00). Kur bëhët serioz, thotë atë që ndjen…

Pas pak në fushë-betejë në ‘Wanda Metropolitano’, impiantin ku një vit më parë u shpall me Liverpulin kampion i Europës.

Në konferencë, ka deklaruar se ai është impulsiv por shumë larg homologut të Atletikos, Simeone. kundërshtarin e konsideron tejet të fortë…

Njerëzit thonë se unë jam emocional, por nëse unë jam niveli 4, i bie që Diego është niveli 12. Unë jam polici i kopshtit krahasuar me të (Simeonen)

Të luash kundër Atletikos është një prej gjërave më të vështira në jetën e një futbollisti. Ata janë një skuadër shumë e mirorganizuar, një makineri e vajisur që tenton të të shtypë.

Ata nuk janë aq dobët sa thonë njerëzit dhe kanë një shans. Por ata nuk kanë luajtur kundër një skuadre si e jona”– tha ndër të tjera gjermani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!