‘Garë’ me helikopterë, Mesi dhe Ronaldo po …ata

E ndërsa në Montekarlo pritej të hidhej shorti i grupeve të Champions League për sezonin 2019/20, të ftuarit e shumtë por kryesisht ‘BIG’-ët, udhëtuan në mëyra të ndryshme.

Specifika në zgjedhje, rastësore, por dy gjigandët e futbollit të sotëm në arenën ndërkombëtare Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo, edhe në këtë fushë, kanë të përbashkëta.

Nëse Van Dijk, fitoi trofeun e futbollistit të vitit, kjo ka pak rëndësi për dyshen rivale. Sot, ata si me fjalë, zgjodhën të njejtën axhendë udhëtimi. Trasnporti ajëror i njëjtë. Rastësi apo garë…?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!