Zijec, ‘Sevilja skuadër e vogël’

Hakim Zijec, 25 vjeçari maroken, refuzon të pranojë oferten e Seviljes. Ylli i Ajaksit nuk do të bëhët pjesë e skuadrës Anduliziane në respekt të klubit holandez.

“Mendoj që Sevilja është në të njëjtin nivel si Ajaksi dhe nuk do t’a ndërroja këtë klub me asgjë. Skuadra e drejtë nuk e ka bërë ende oferten, prandaj për tani qëndroj tek Ajaksi dhe do të kërkoj të bëj më të mirën në fushë”.

“Këtu ndihem si në shtëpi dhe mundem të luaj shumë. Këtu zbavitemi dhe merremi vesh mirë. Jam në një skuadër të madhe”.

“Që të iki nga këtu, duhet të gjej një projekt që aprovon komplet perfektën. Nuk e lë Ajaksin derisa të kenë këtë mundësi”-u shreh Zijec,që ka edhe nënshtetësi holandeze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!