Dasma e vitit, Ramos djeg “shaminë”në Sevilje


Të shtunen Serxhio Ramos dhe Pilar Rubio, zyrtarizojnë martesen disa vjeçare. Nga miqtë specialë, mungon Kristiano Ronaldo.

Serxhio Ramos dhe Pilar Rubio, çifti që pasi ka sjëllë në jetë 3 fëmijë,ka vendosur të bëjë dasmën e vitit në Sevilje me 15 qershor.

Logaritën rreth 500 të ftuar. I gjithë klubi i Realit, me Florentiono Prerez në krye. Disa miq nga Barcelona si Pike, Buskets, Zhordi Alba, ish madrilenë famozë si Ronaldo ‘Fenomeni’, Hierro, Roberto Karlos, Kasijas,David Bekam etj.

Do jenë edhe tekniku aktual i Spanjës Luis Enrike, por dhe Del Boske me të cilin Serxhio Ramos mbrriti majat e karierës. Nuk ka ftesë për Kristiano Ronaldon dhe precedenti në fjalë, tregon se jo gjithçka ka shkuar mirë mes tyre në Madrid.

Nuk lejohën telefonat, fëmijët nën18 vjeç e për më tepër nuk do lejohën dhurata. Është hapur një llogari të UNICEF, teksa ata që dëshirojnë të dhurojnë diçka , e kanë zgjidhjen. Monedhat shkojnë për këtë organizatë humanitare që drejtohet nga Ramos por dhe  te “Butterfly Skin”, që  lufton sëmundje të tilla.

Edhe Pilar ka listuar miqtë e saj të shumtë. Ajo ka ftuar të gjithë bashkëpunëtorët e saj në “El Hormiguero” . Artistë dhe këngëtarë me famë botërore, janë të ftuar për të performuar në Sevilje. E shtuna e 15 qershorit, e gjitha e çiftit  Ramos-Pilar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!