Figo monument Kristianos, kritik për lojën

I pranishëm në “Estádio do Dragão”, ish-ylli i futbollit portugez, Luíz Figo, e vlerësoi si monumentale paraqitjen e Kristiano Ronaldos kundër Zvicrës, ku CR7 shënoi tri gola dhe udhëhoqi “seleçaon” per në finalen e Nations League.

“Ishte një lojë e çuditshme, nga këndvështrimi im. Portugalia ishte efektive, por rezultati nuk pasqyron vështirësitë që kishim gjatë gjithë lojës. Pa dyshim që është një rezultat fantastik, me një performancë të paharrueshme nga Kristiano dhe kjo na lejon të jemi në finale”, deklaroi Luiz Figo pas ndeshjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!