Interi zyrtarizon largimin e Spaletit…

Tashmë nuk është thashethem, apo bisedë kafenesh. Gjithçka është zyrtarizuar. Luçiano Spaleti nuk është më trajner i “bluzinjve” të Interit.

Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, klubi milanez ka njoftuar ndërprerjen e marrëdhënien me trajnerin Spaleti. Drejtuesit e Interit e falenderojnë 60-vjeçarin për punën e bërë dhe bashkëpunimin që kanë patur midis tyre.

Luçiano Spaleti u bashkua me “bluzinjtë” e Milanos në vitin 2017, ndërkohë që Interi në përfundim të këtij sezoni, u rendit në në vendin e 4-t në Serinë A, duke siguruar konkurrimin në Champions.

Largimi i Spaletit nga pankina, duket i paraprin ardhjes së Antonio Kontes në krye të Interit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!