Rikthehet në B, Palermo -20 pikë…

Lëmsh në Serinë B italiane. Pas përjashtimit të Palermos nga kategoria, sot drejtësia sportive e Apelit, ka marrë një tjetër vendim, ndërsa skuadra siçiliane rikthehet në Serinë B.

E trasmeton Figc, e cila ka komunikuar, se Palermo, pas “gjyqit” të sotëm në Romë, i janë hequr 20 pikë nga klasifikimi dhe është gjobitur me 500 mijë euro.

Kësisoji, Palermo qëndron dhe në C, bie Foxha. Në play-out shkon çifti Salernitana-Venecia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!