Konte, me një “skuadër” nga pas tek Interi…

Mësohet stafi i ri teknik për “bluzinjve” të Milanos. Antonia Konte tashmë e ka përcaktuar stafin e tij para se të nisë punën tek Interi.

Zëvendësi i parë do të jetë vëllai i tij, Xhianluca (që vitet e fundit ka analizuar kundërshtarët e tij për të), Paolo Vanoli dhe Kristian Stelini do të jenë asistentë.

Kostantino Korati dhe Julio Tous do të jenë trajnerët atletikë, Tiberio Ankora dietolog, Adriano Bonaiuti trajner i portierëve, ndërsa Gabriele Orali do të kryejë detyrat e menaxherit të klubit.

Kuptohet, kryetrajneri i këtij stafi prej 8 ndihmësish, do të jetë Antonio Konte, shkruan sot “La Gazzetta dello Sport”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!