Ksavi nis nga puna, trajner në Katar

Al Sad mbërthen sërish Ksavin. Mesfushori që mbylli me klubin e Katarit, ndërsa ishte që prej 2015-ës, lakohej shpesh nga mediat sportive për një kthim në hallkat e Barcelonës në Spanjë, por vetë ish-truri i katalanasëve, deklaroi ditë më parë, se ka ende kohë për të qënë i aftë pët të drejtuar klube të mëdha.

Nga kjo situatë ka përfituar vetë Al Sad që ka operuar me shpejtësi dhe i ka afruar Ksavi Hernandez stolin e skuadrës arabe. Legjenda spanjolle, para disa javësh, ngriti lart trofeun në Katar. Rastësi apo i projektuar, por 39 vjeçari, do drejtojë ish shokët e skuadrës.

Sporti IM“, paralajmëronte dy javë më parë me materialin titulluar: “Nuk ka kohë, Ksavi vesh tutat e trajnerit”, ndërkohë që sot, ka mberritur njoftimi zyrtar i klubit të Al Sad në “Twitter”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!