Valencia fiton Kupën në Spanjë

Barcelona-Valencia 1-2 (Mesi 74’/ Gamiero 22’, 33’). Valencia e zhyt në krizë Barcelonën. Valverde “ik”.

Në Sevilje, në stadiumin “Benito Villamarin”, vjen goditja e dytë e trishtë për Barcelonën. Valencia godet në shënjë dhe me dy gola të shënuar nga Gameiro e Rodrigo, kthehet në triumfuesen e madhe të mbrëmjes.

Kupa e Mbretit, udhëton drejt Valencias, skuadrës që e mbrojti me “thonj” avantazhin e fraksionit të parë, ndërsa shënuan dy herë.

Edhe pse Mesi goditi shtyllën dhe shënoi një gol, këto nuk mjaftuan që blaugranët të triumfonin e të bënin një autokritikë për atë shpartallim të pak javëve më parë nga Liverpuli në Champions.

Nëse Reali ishte humbësi i madh i këtij sezoni futbollistik, me dështimin e dytë në pak ditë të gjigandit tjetër të Spanjes, problemi bëhet shqetësues. Gjithsesi, Barça shpëton disi, nga titulli i fituar kampion në La Liga.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!