Ulet sipari në Portugali, Benfika kampione

Benfika e Lisbonës,e khteu ne festë titullin e sotëm kampion në Portugali, ndërsa në javen e fundit, shpartalloi 4-1 Santa Klarën. Në fakt, pritej një sukses i tillë i “shqiponjave”. Me dy pikë para Portos, që nga ana e saj, fitoi 2-1 me Sporting Lisbonë, të “kuqtë” e udhëhqur nga Seferoviç (dopietë) Rafa Silva dhe talenti i madh Zhoao Feliks shënuan katër gola spektakolarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!